Поврзете се со нас

Skopje Global

Свет

Трамп со втор импичмент – САД под закана

14/01/2021

Никогаш до сега во американската историја еден претседател на САД не бил два пати обвинет, со покренување постапка за отповикување (импичмент) додека бил на функција, како што тоа...

Повеќе
Горе